7.12.13

Degustacja Imperial IPA Czesława Dziełaka

Na początku chciał bym wszystkich przywitać. Jako, że jestem jeszcze mało doświadczonym miłośnikiem piwowarstwa moje opinie mogą być mało wyrafinowane lecz mimo to chciał bym się nimi podzielić, a z biegiem czasu rozwinąć w tym kierunku. 
      Pierwszym piwem, które ocenię będzie Brackie Imperial India Pale Ale Czesława Dziełaka. Piwo to uwarzono według ścisłej receptury laureata konkursu piwnego w Żywcu - birofilia 2013.

Skład piwa: słody-pilzneński, pszeniczny jasny, monachijski oraz cara gold
                   chmiel-Magnum, Zeus, Simcoe, Citra, Centennial, Ahtanum, Amarillo

Ekstrakt: 18,5%

Alkohol: 8,5% objętościowo

Piana: drobno i średnio pęcherzykowa na dwa palce, nie trwała.

Barwa: jasny bursztyn

Zapach: przeważające nuty owoców cytrusowych, takich jak grejpfrut, cytryna mieszające się z zapachami fenolowymi oraz delikatnym słodowym

Smak: odczuwalna goryczka, średnia skontrowana delikatnym słodkim smakiem słodowym do wytrawnego. Uczucie rozgrzewającego alkoholu pozostające przez jakiś czas w jamie ustnej, które jest jednak  przyjemne i nie męczące. Bardzo pijalne piwo o niskim wysyceniu


Podsumowując: Brackie IIPA wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Niska goryczka jak i słodowość została zrekompensowana wybitną pijalnością. Smakiem bardzo przypomina solidnie nachmielone IPA z bonusem w postaci wysokiej zawartości alkoholu. Myślę, że warto skosztować jednak nie nastawiał bym się na piwo w stylu hardcore IPA z brewdog'a.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz