8.1.14

Imperium Atakuje z PINTY

Imperium Atakuje bo tak nazywa się drugie piwo zdegustowane w nowym roku to kolejna odsłona Browaru z Zawiercia na moim blogu. Jeden z najstarszych, nowofalowych browarów rzemieślniczych w Polsce został założony w 2011 roku przez trzech dżentelmenów: Grześka, Marka i Zimka, a wszystkie ich produkty powstają w Browarze na Jurze. Imperial India Pale Ale to bardzo popularny styl piwa pochodzący z USA, cieszący się dużą popularnością zarówno w Polsce jak i ca całym świecie. Śląskim odpowiednikiem tego trunku jest Imperium Atakuje z Pinty, który miał mi zrekompensować falstart w postaci PLON'u Kormorana. Jak zaprezentował się IIPA przeczytacie poniżej, zapraszam.
Skład: słody Weyermann- pale ale, jęczmienny disatatyczny, melanoidynowy, Carared, Carapils
          chmiel- Zeus, Chinook, Amarillo, Citra, Cascade, Palisade

Ekstrakt: 19,1%

Alkohol: 7,8%

Piana: Obfita czapa drobno i średnio pęcherzykowej piany o barwie brunatnej. Szybko zanikającej do niskiej warstwy.

Kolor: Bursztynowy
Zapach: Dość słodki, słodowo-chmielowy aromat. Wyraźnie wyczuwalne chmiele amerykańskie w postaci owoców mango czy jasnych winogron. Alkohol dobrze zamaskowany. Intensywność aromatu plasuje się na średnim poziomie. Lekki zapach kartonu ujawniający się z butelki lecz całość bardzo przyjemna. 

Smak: Wyraźnie goryczkowy smak złagodzony słodyczą na średnim poziomie. Piwo umieścił bym pomiędzy wytrawnym, a słodkim dzięki czemu 81 IBU jest tutaj zauważalne, a goryczka utrzymuje się przez dłuższy czas po przełknięciu piwa. Alkohol tak jak w aromacie, dobrze zamaskowany choć z czasem delikatnie daje o sobie znać co jest dopuszczalne w tym stylu. Nasycenie dwutlenkiem węgla plasuje się na średnim poziomie, natomiast pijalność jest uzależniona od tolerancji na goryczkę. Jak dla mnie bardzo dobre piwo.
Podsumowując: Imperium Atakuje to dość dobry przedstawiciel swojego stylu. Możemy w nim znaleźć solidną goryczkę i wyraźny chmielowy aromat. Po wypiciu całej butelki do głosu dochodzą procenty, co jeszcze bardziej wpływa na pozytywną opinie. Solidny trunek, wart uwagi i skosztowania-polecam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz